Video Štírů na Svojsíkův závod 2019

Letošního roku se družinka Štírů rozhodla zúčastnit se Svojsíkova závodu. Jednou z podmínek při registraci bylo natočení vlastního videa, kde se má družina nejen představit, ale i poukázat na změny mezi dnešním skautingem, a skautingem při jeho založení.

Video je k zhlédnutí níže:

Jednodenní výprava Tygrů do Chřibů 26. 1. 2019

Za dlouhých zimních večerů, kdy se můžeme pouze utápět ve vzpomínkách na teplé rozkvetlé léto, přišli jsme s nápadem, že bychom se podívali někam do přírody. Přesvědčit naše vedoucí nebylo obtížné. Náš nápad se jim ihned zalíbil, takže se náš výlet mohl brzy realizovat.

Jednoho sobotního rána jsme se tedy sešli na autobusovém nádraží, odkud jsme dojeli na Velehrad. Po obhlédnutí tohoto krásného poutního místa nás Krtek s Padákem pověřili hledáním cesty na Chabaně. Protože jsme zběhlí kartografové, netrvalo nám to dlouho. Po cestě nám sice ještě začalo sněžit, ale to nám vůbec nevadilo, a tak jsme na Chabaně došli poměrně rychle. Když jsme se zde dostatečně pokochali Sekvojovcem obrovským, který je v ČR pouze na třech místech, a když jsme se dosyta najedli a zplna hrdla napili čaje, který zůstával stále teplým, mohli jsme pokračovat k Břestecké skále. Celou cestu nám zpříjemňovaly Krtkovy hry, které ověřovaly naši spolupráci a postřeh, takže jsme se vždy skvěle bavili.

Ačkoliv zdolání kopce, na jehož vrcholku se Břestecká skála nachází, nebylo jednoduché, poháněni touhou po poznání zimních Chřibů jsme to zvládli až nahoru. Když jsme se dosyta pokochali, slezli jsme zase dolů a na chvíli se šli ohřát do zdejšího hostince. Byl to dobrý nápad, protože následovalo prudké stoupání. Pomoci Padákovy motivace jsme se však hravě vyškrábali nahoru a těšili se shlížením do zasněženého údolí pod námi.

Nyní už cesta namáhavá nebyla. Za pár minut jsme byli na Barborce a odtud byla cesta do Buchlovic rychlá. A protože nám zbylo tak akorát času, mohli jsme si dát ještě medovník v tamní cukrárně. Přitom jsme řešili, co se nám líbilo nejvíce a kam pojedeme příště.

Bílí Tygři

Jednodenní výprava Vlků a Pavouků

V sobotu 6. října se družiny Vlci a Pavouci společně vydaly do Chřibů na výlet. Cílem tohoto výletu nebyla jen procházka na rozhlednu, jak se někteří účastníci domnívali. Všichni se dozvěděli tajemství o vedoucích – pracují na tajném programu u společnosti NASA! Všichni členové byli během dne prověřováni, zda jsou těmi správnými a schopnými adepty na to, stát se jednou kosmonauty a podílet se na práci v NASA.

Jestli členové družin při zkouškách obstáli, se dozví až na další skautské schůzce od svých vedoucích.

Držíme všem pěsti, ať se do vesmírného programu dostanou a jednou mohou vyletět do vesmíru!

Výprava Štírů a Vlků na klubovně (14. – 16. 9. 2018)

Sešli jsem se v pátek 14. září na klubovně, kde jsme měli normální schůzku.

Po schůzce jsme šli do klubovny, kde jsme povečeřeli. Vzali jsme si krosny a šli hrát hru, ve které nás vedoucí nesměli vidět, protože jsme se snažili sebrat kousky mapy, abychom věděli, kam máme jít. Byli jsme vojáci v Rusku v roce 1918 a snažili jsme se dostat zpět do Československa. Nemohli jsme jít kratší cestou, protože byla hlídaná ruskými vojáky. Poté, co jsme seskládali mapu, jsme se snažili jít podle ní, ale několikrát jsme zabloudili. Nakonec jsme narazili na naše vojáky, kteří nás zavedli do bezpečí.

V sobotu ráno nás vedoucí rozdělili do skupin, ve kterých jsme soutěžili o body. Potom jsem hráli jako jednotlivci. Celý den jsme se snažili získat plavební průkaz, abychom mohli dojet do Československa.

V sobotu v noci nás vedoucí probudili a šli jsme hrát noční hru. Šli jsme po svíčkách za jedním z našich vojínů, který nám udělil povýšení.

V neděli ráno jsme dělali zpětnou vazbu. Potom si pro nás dojeli rodiče a jeli jsme domů.

Krajské kolo Závodu vlčat a světlušek

Běžely: Eliška, Maruška, Fifi, Čiči.

Dne 16. června jsme díky postupu jeli na krajské kolo.Jeli s náma Filip a Kája.

V 8:00 jsme opět vyjeli od zimního stadionu v Uherském Hradišti. Jeli jsme cca 40 minut. Dojeli jsme do Pitína a šli chvilku pěšky na místo. Tam jsme asi tak hodinu hráli hry, povídali si atd. Kája už musela odejít na stanoviště tak s námi byl Filip. Potom byl nástup. Dozvěděli jsme se veškeré informace a to že s námi poběží nějaká vedoucích jiné družinky. Potom jsme si šli postavit stany. Byly dost namačkané na sebe. Vybíhali jsme 9. Nachystali jsme si všechny věci a seznámili jsme si s Kájou, ta s námi běžela jako doprovod. Vyběhli jsme. Na trati bylo 10 stanovišť, na některých se nám úplně nedařilo a na některých zase naopak moc dařilo. Kája byla super, milá holka bez ní bychom to nezvládli tak jsme to zvládli! Doběhli jsme okolo 17:15. Odpočinuli jsme si a seznámili jsme se s Kájinou družinou Tučňáků, byli super. Pak jsme s nimi hráli různé hry a dělali blbosti.Pak jsme dostali večeři, byl to guláš s chlebem.Potom jsme hráli hry a pak byla večerka v 10:00. Ráno jsme se vzbudili a byla rozcvička. Každá družinka si vymyslela svůj cvik. Pak jsme si vyčistili zuby, pobalili se a bylo vyhlašování závodu. Nakonec jsme se dozvěděli skvělou zprávu… A to že jsme se umístili na třetím místě!!! Pak jsme si pobalili stany rozloučili jsme se s Kájou a její družinkou a jeli jsme domů.

Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek

OKRESNÍ KOLO ZVAS
Běžely: Eliška, Maruška, Fifi, Čiči a Žofka

Okresní kolo se uskutečnilo 19.5.2018 na Modré.
Vyjeli jsme v 8:00 od zimního stadionu v Uherském Hradišti. Dojeli jsme na Modrou a šli chvíli pěšky lesem. Pak jsme došli na místo a odložili jsme si batohy. Tak 1 hodinu jsme hráli hry, povídali si a svačili. Byl s námi Filip. Pak byl slavnostní nástup na počest 100 let Československa. Ten trval zhruba 30 minut. Na nástupu jsme se dozvěděli všechny informace o závodě. Po nástupu se zahájil závod a vyběhla první hlídka. Nachystaly jsme si všechny věci a v 10:32 jsme vyběhly. Na trase bylo 10 stanovišť. Počasí nám přálo. Doběhly jsme v 14:31 a šly jsme si na párek jako pozdní oběd. Pak jsme hráli hry, povídali si atd.. V 16:00 bylo vyhlášení závodu. Bylo to velmi napínavé. Některé hlídky byly dokonce bohužel i diskvalifikované. Nakonec jsme se dozvěděli úžasnou zprávu a to, že jsme skončily 2., a to pro nás znamenalo i postup do krajského kola. Pak jsme se jen s radostí sbalili a jeli domů.

Jamboree 2018

Vážení a milí přátelé či členové oddílu,

zveme vás na již tradiční střediskové Jamboree, které se uskuteční v sobotu 12. května.

Více info v přiložené pozvánce.

Rikitanův memoriál

V sobotu 3. února 2018 se sešly všechny oddíly a střediska z okresu Uherské Hradiště na tábořišti Staré Hutě, kde zahájily tradiční zimní závod Rikitanův memoriál.

Soutěžit se dalo v osmi kategoriích: Světlušky, Vlčata, Skautky I., Skauti I., Skautky II., Skauti II., Rangers a Roveři.

Náš oddíl přijel reprezentovat pořádající středisko Psohlavci se čtyřmi hlídkami ve složení Světlušky Fifi a Čiči, Skautky I. Eliška a Maruška, Skautky II. Locika a Rebča a Skauti II. Piškot a Jedlík. Počasí závodníkům přálo, všichni trať dlouhou 2,5 – 3,5km úspěšně zvládli zdolat, ale na bednu vítězů nikdo nevystoupil.

Všichni jsme si ze sobotního závodu odnesli pozitivní zážitky, nová přátelství a nadšení do dalších závodů!