Historie

Oddíl Mustangové vznikl ze dvou oddílů – Myšáků a Tučňáků – 18. ledna 1992 na Starých Hutích. Vůdcem Myšáků byl tehdy Pavel Němec – Medvěd a vůdkyní Tučňáků byla Iva Zapletalová – Číča. Vedení Mustangů se ujala Číča. V roce 1992 se uskutečnil první společný tábor Mustangů na Starých Hutích. Vedoucí byla Číča, celotáborová hra starověké Řecko. Další tábory byly:

• 1993 – vodní tábor na Otavě a Vltavě (vedoucí Pavel Křivák – Křivina)
  • 1994 – Vlčková, vedoucí Medvěd
  • 1995 – Staré Hutě

Dále vedla oddíl jeden rok Jana Zedníková, v roce 1997 ji pak vystřídal Pant (Jiří Hasmanda). Uskutečnil se společný tábor s Kormorány na Hutích. Celotáborová hra byla pod vedením Tchiba a Panta na motivy Dalekého západu a Ponny Express.

• 1998 – vedoucím oddílu je Pája (Pavla Hubáčková), opět společný tábor s Kormorány na Hutích. Starší měli puťák, mladší “dobývání” hradů Čech a Moravy.
  • 1999 – tábor na Hutích, motivy divokého západu.

Počínaje dalším rokem začala vést oddíl Kiwi (Sylva Panáčková). První tábor pod jejím vedením (v roce 2000) se uskutečnil ve Velkých Karlovicích. Jako motiv byl navrhnut a zvolen pravěk.

Tábory

• 2001 – Kundratice. Motiv Hobit – Aneb cesta tam a zase zpátky.
  • 2002 – Tábor byl poprvé v Tatenicích. Zde se dostalo na motivy cestování časem.
  • 2003 – Tábor ve Skokovech v Českém ráji. Stavění měst pro krále.
  • 2004 – Indiáni na Starých Hutích.
  • 2005 – Staré Hutě, Námořníci.
  • 2006 – Byli jsme na Držkové, motivem byl starověký Egypt.
  • 2007 – Tábor byl opět v Tatenicích, vedoucí je stále Kiwi. Motivy na film Kmotr, prostředí mafiánské (nejen) Sicílie.
  • 2008 – Tábor na Držkové za městem Zlínem. Hlavní úkol tábora – stavění menhirů.
  • 2009 – Již tradiční destinace (našich výprav!), mlékem a strdím oplývající, nebo alespoň divočáky rozrytá… Staré Hutě. Vedoucím tábora i oddílu byl poprvé Fido (Jan Čierny).
  • 2010 – Tábor Benetice u Třebíče. Nevelké tábořiště, kde jsme zažili líté klání proti nadvládě Římanů nad Galskou vesnicí. Asterix a Obelix se ještě pořád kočkují a soutěží, kdo dál hodí gramofonovou deskou…
  • 2011 – Poprvé na tábořišti v Radenicích, tentokrát bylo téma celotáborové hry Drákula.
  • 2012 – Jsme se opět vydali do Radenic, avšak to už tam na nás čekala Roklinka a další nástrahy spojené s Hobitem.
  • 2013 – Asi naše nejvzdálenější tábořiště je na severovýchodě Čech v Machově, námětem byla Hra o trůny (odlehčená verze).
  • 2014 – Po pěti letech jsem se vrátili na domovskou základnu Staré Hutě, kde jsme poznali, jaké je to cestovat po vzdálených galaxiích, tématem bylo Stargate.
  • 2015 – Oddíl přebrala Klára (Klára Majíčková), opět jsme se vydali na Vysočinu do Radenic, prostředí čar a kouzel nás zaneslo do Bradavic za Harrym Potterem (děj se však odehrával až po skončení příběhu v knihách).
  • 2016 – Tábor proběhl opět v okolí Machova na severovýchodě Čech, kde děti bojovaly po boku krále Artuše aby uchránili jeho království.
  • 2017 – Tábor na louce Žerůtky v okrese Blansko se stal na čtrnáct dnů vyprahlým Ostrovem pokladů, který pustošili zlí piráti.
  • 2018 – Poprvé pod vedením Nevři (Karolíny Nevřivé) jsme se po 10 letech vydali na tábořiště u obce Držková, které se proměnilo v magické království Narnie, která je omezena pouze fantazií.
  • 2019 – Již počtvrté jsme se vydali do Radenic, které zprostředkovaly celogalaktický zážitek, jelikož tématem byly Hvězdné Války.
  • 2020 – Vydali jsme se zase po čase na domácí tábořiště Staré Hutě, kde se nám podařilo porazit Saurona. Tématem byl totiž Pán Prstenů.
  • 2021 – Tábor byl tento rok poprvé v Nemojově, kam jsme připluli s Odysseem dobít Tróju a následně se dostat zpět na Ithaku.
  • 2022 – Tábor se v tomto roce uskutečnil opět na novém tábořišti, a sice u Srní u Hlinska. Spolu s Indianou Jonesem jsme zabránili zneužití svatého grálu.
  • 2023 – Tento rok jsme se v tábořišti u obce Olšany podstoupili hraničářský výcvik a porazili zlého lorda Morgaratha
  • 2024 – ???

Náš oddíl na World Scout Jamboree