Bílí Tygři Družiny Oddíl Štíři Vlci

Vánoční oddílová výprava Staré Hutě 8. – 10. 12. 2017

Vánoční výprava

V pátek 8.12. v 15:40 stojí skoro celý náš oddíl na autobusové zastávce a čeká, až přijede autobus, který je za chvíli tady. Po půlhodinové jízdě vystupujeme na zastávce nad Starými Hutěmi a vyrážíme k chatě. Trochu sice mrholí, ale to nám nemůže pokazit náladu.

Po příchodu na Hutě jsme se šli vybalit a hned začala první část našeho programu. Našli jsme dědu Mrazíka, který nám říkal, že se mu rozbily sáně a že nemá, jak se vrátit. Tak jsme ho nechali na klubovně přespat. Nadcházející ráno jsme toho ovšem litovali, protože se ukázalo, že Mrazík na naší vánoční výpravě neměl představovat hodného dědu, který nosí lidem dárky, ale nutil nás pracovat a sám se vymlouval na to, že má staré klouby. O našem problému se dozvěděl Santa Claus a napsal nám dopis s plánem, jak ho máme přivolat, což se nám povedlo. Ani Santa však nebyl ten nejlepší, koho jsme mohli potkat, protože nás poslal hledat dárky a mezi tím unesl vedoucí. Ty se nám ale nakonec podařilo dostat zpátky a v klubovně na nás čekal Ježíšek, který nás, jako jediný z těchto tří vánočních hrdinů, nepodvedl.

Víkend rychle uběhl a byla tu neděle. Dopoledne jsme uklidili chatu a vyrazili na cestu k domovu.

Anička (Bílí Tygři)